XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS

ایندوکساکارب (۱۵ % اس سی)

Indoxacarb (15% SC)

حشره کش سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی Systemic Insecticide With Contact & Stomach Action نام تجاری:   آوانت  avaunt دوره کارنس:  ۱-۱۰ روز

معرفی: این حشره‌کش جزء گروه اکسادیازون است که دارای خاصیت تماسی و گوارشی می‌باشد. ایندوکساکارب را می‌توان برای کنترل پروانه‌ها زیان‌آور از قبیل کرم­های قوزه، برگخوار، بید، سیب‌زمینی، پیله خوارها، کرم­های میوه مانند کرم سیب، خوشه خوار مو، مینوز مرکبات، بید کلم در محصولاتی نظیر پنبه، چغندرقند، ذرت، حبوبات، سبزی و صیفی، درختان میوه، انگور و غیره مصرف نمود. ایندوکساکارب برای زنبور عسل، حشرات گرده افشان و سایر حشرات مفید کم‌خطر است. همچنین دارای دز مصرف کم و دوره کارنس کوتاه می‌باشد. به همین دلیل این حشره کش برای برنامه‌های IPM بسیار مناسب می‌باشد. برای پوست و چشم ایجاد حساسیت و سوزش نمی‌کند. نیمه عمر ایندوکساکارب در ۵= pH بیشتر از ۳۰ روز در ۷= pH ۳۸ روز و در ۹= pH1 روز می‌باشد.

آمونیوم پلی فسفات

Ammonium Polyphosphate

P N
جذب طولانی مدت فسفر، افزایش باروری، کیفیت و کمیت محصول با APP شرکت تولید کننده :Mash chemical بلژیک  نحوه مصرف : محلولپاشی، همراه با آب آبیاری بسته‌بندی :  ۱ و ۳ لیتری این ترکیب مایع حاوی ازت و فسفر به فرم پلی فسفات می باشد که باعث می شود فسفر مدت زمان طولانی تری در اختیار گیاه بوده راندمان محصول افزایش چشمگیری داشته باشد. از طرف دیگر افزایش باروری، کیفیت و کمیت محصول از دیگر ویژگی های استفاده از این محصول است (حتی در شرایط آب و هوایی خشک). همچنین باعث افزایش میزان جذب عناصر میکرو گردیده و با طیف وسیعی ازکودها و سموم قابل اختلاط می باشد.

مونو پتاسیم فسفات

MKP 0-52-34

K P
کود مونو پتاسیم فسفات کاملا محلول در آب شرکت تولید کننده : Mash chemical بلژیک نحوه مصرف :آبیاری، محلولپاشی بسته‌بندی : ۲۵ کیلوگرمی مصرف MKP به دلیل EC کم، برای استفاده در سیستمهای آبیاری، توصیه فراوان شده است. این کود قابلیت خوبی جهت اختلاط با سایر کودها داشته و در کنار آنها می توانند تامین کننده همه نیازهای گیاهان باشد. مونو پتاسیم فسفات می تواند در ابتدای رشد و در زمان شکل گیری ریشه و نیز زمانی که میزان نیتروژن  قابل جذب گیاه، باید تحت کنترل قرار گرفته و به مقدار کم تامین شود، کاربرد خوبی داشته باشد. دارای شاخص شوری زایی بسیار پائین بوده و عاری از کلر، سدیم و عناصر سنگین می باشد. همچنین این نکته مهم نیز در مورد آن قابل توجه است که pH  این ترکیب بین ۴.۸-۴.۲ قرار دارد. مصرف این محصول به دلیل وجود فسفر و پتاسیم در کنار یکدیگر، می تواند از رشد و توسعه بسیاری از بیماریها در گیاه جلوگیری نماید.   این کود کاملاً محلول در آب است و  به صورت مخلوط با آب آبیاری و همچنین محلولپاشی قابل مصرف می­باشد. کود مذکور فاقد هر گونه عامل ایجاد کننده شوری در خاک بوده و برای استفاده در تمامی گلخانه ها، باغات و زراعت­های ایران مناسب می­باشد.

فن والریت (۲۰ % ئی سی)

Fenvalerate (20% EC)

حشره کش غیر سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی Non-Systemic Insecticide/ Acaricide With Contact & Stomach Action نام تجاری:  سومیسیدین Sumicidin دوره کارنس:  ۱۵ روز

معرفی: فن والریت از گروه حشره کشهای پیریتروئیدی با خاصیت غیر سیستمیک و اثر تماسی و گوارشی می‌باشد. این ترکیب بصورت امولسیون (EC 20%) فرموله می‌شود و کمی نیز خاصیت کنه‌کشی دارد. فن والریت روی آفات گیاهی،مؤثر بوده و جزء اولین پیرتروئیدهای مصنوعی است که به علت قدرت حشره ‌کشی زیاد و دوام در برابر نور خورشید در کشاورزی مورد استفاده قرار گرفت. در محیطهای اسیدی پایدار ولی در محیطهای قلیایی زنجیره استری آن هیدرولیز می‌شود. برای انسان و جانوران خونگرم سمیت متوسط دارد و همچنین روی پوست و چشم نیز ایجاد حساسیت مختصری می‌کند. فن والریت برای ماهیها، زنبورعسل و سایر حشرات مفید ایجاد حساسیت شدید می کند.

XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS SIMPLE

متری بوزین (۷۰ % WP)

Metribuzin (70% WP)

علف کش سیستمیک و انتخابی Systemic & Selective Herbicide نام تجاری:  سنکور  Sencor  دوره کارنس:  ۱ تا ۲ ماه

معرفی: این علف کش در بازار با نام تجاری سنکور یافت می­شود. متری بوزین علف کشی از گروه تریازینون با خاصیت سیستمیک و انتخابی ، طیف وسیعی از علفهای هرز پهن برگ و باریک برگ را در بسیاری از محصولات زراعی کنترل می کند. جذب از طریق ریشه و در مواردی توسط برگ­ها می باشد و قابل انتقال در آوندهای چوبی را دارد. گونه­های زراعی خانواده­های شب بو، کدوئیان، کاهو، پیاز، چغندرقند، آفتابگردان، توت­فرنگی، سیب­ زمینی شیرین و توتون نسبت به این علف کش حساس می­باشند. در شرایط هوای خشک و در صورت بالا بودن ماده آلی خاک تاثیر این علفکش کاهش می یابد.

گانزگرین زد ۲۰

Ganzgreen Z20
K Fe S Mg Si Ca
کود پودری بیولوژیک، انقلابی شگرف در ایجاد مقاومت گیاه به انواع بیماری­ها
شرکت تولید کننده : Mash chemical بلژیک نحوه مصرف : محلولپاشی، بذرمال بسته‌بندی : یک کیلوگرم مقدار بالای عنصر سیلیسیم در این کود، کاهش چشمگیر مصرف آفت کش­ها، افزایش ترشح فیتوآلکسین و در نتیجه مقاومت گیاه نسبت به آفات و عوامل بیماریزا، کاهش استرس خشکی و سرما و همچنین سم زدایی را منجر می­گردد. مصرف این کود افزایش ضخامت دیواره سلولی، کلروفیل، رشد ریشه، سنتز پروتئین، گلدهی و نهایتاً افزایش کیفیت و کمیت محصول را بدنبال دارد.

زئوگرین ایکس ۲۰

ZEOGREEN X20
Sio۲ Fe۲O۳ So۳ MgO Cao K۲O
 تامین سریع عناصر کلسیم و سیلیسیم
شرکت تولید کننده :  Pomagro  اسپانیا نحوه مصرف :  محلولپاشی بسته‌بندی :  ۱ و ۵ کیلوگرمی مقدار بالای عناصر کلسیم و سیلیسیم در این کود، افزایش ترشح فیتوآلکسین، کاهش استرس خشکی و سرما و همچنین سم زدایی را منجر می گردد، مصرف این کود افزایش کلروفیل، رشد ریشه، سنتز پروتئین، گلدهی، تحمل گیاهان به استرس های محیطی و نهایتا افزایش عملکرد محصول را به دنبال دارد. مقادیر بالای عناصر سیلیسیم و کلسیم، بطوریکه توالی و روابط متقابل عناصر غذایی موجود در این ترکیب اساس رشد شگفت انگیز گیاه می باشد. زئوگرین ایکس ۲۰ فعالیت­های متابولیکی گیاه را به شدت افزایش داده و با نقش کاتابولیکی خود باعث فراهم کردن مقدار بسیار زیاد انرژی در گیاهان مختلف می ­گردد.

ان پی کی ۲۰-۲۰-۲۰

NPK 20-20-20+TE

K P N
کود کامل محلول در آب جهت تمامی فصول و محصولات شرکت تولید کننده : MDT ترکیه نحوه مصرف :آبیاری، محلولپاشی بسته‌بندی : ۱۰ و ۲۵ کیلوگرمی این کود پودری که شامل عناصر اصلی نیتروژن، فسفر و پتاسیم به یک نسبت است، دارای انواع عناصر ریزمغذی (به صورت کلات EDTA) مهم و مورد نیاز گیاه بوده و نقش موثری در رفع تمام نیازمندی­های گیاه دارد. حلالیت بسیار بالای این کود در آب و قابلیت جذب حداکثری این عناصر از طریق ریشه و برگ از ویژگی های مهم این کود کامل می باشد.
XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS ALTERNATIVE

کلروتالونیل (۷۲% اس سی)

Chlorothalonil (72% SC)

قارچ کش غیر سیستمیک با اثر حفاظتی

Non-systemic Fungicide With Protective Action نام تجاری: داکونیل Daconil دوره کارنس: ۱۴ روز معرفی : کلروتالونیل، قارچ کشی غیر سیستمیک با اثر حفاظتی است که برای مبارزه با بیماریهای آلترنالیا، لکه موجی و سفیدک دروغی گوجه فرنگی و سیب زمینی به کار برده می‌شود.

ایمیداکلوپراید (۳۵ % اس سی)

Imidacloprid (35% SC)

حشره کش سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی Systemic Insecticide With Contact & Stomach Action نام تجاری:   کنفیدر  Confidor دوره کارنس:  ۲۱ روز

معرفی: ایمیداکلوپراید حشره کشی است سیستمیک و شبه نیکوتینی و از گروه شیمیایی ایمیدازولها با اثر تماسی و گوارشی که بر علیه آفات مهم نباتی به ویژه حشرات مکنده در مرکبات،پسته،درختان میوه و زراعات های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کرزوکسیم متیل (۵۰ % دبلیو جی)

Kresoxim Methyl (50% WG)

قارچ کش حفاظتی، معالج و ریشه کن کننده Fungicide With Protective, Curative & Eradicative Action نام تجاری:  استروبی  Stroby دوره کارنس:  ۱۰ روز

معرفی: کرزوکسیم متیل از گروه شیمیایی اکسی مینو استات، قارچ‌کشی با اثر حفاظتی، معالج و ریشه‌کن کننده با اثر ابقایی بلند مدت در کنترل بیماری‌های هدف که با ممانعت از جوانه‌زدن اسپور اثر خود را اعمال می‌نماید. این محصول برای مبارزه با بیماری‌های سفیدک سطحی سیب، لکه سیاه سیب و سفیدک کدوئیان توصیه می شود.

پیری پیروکسی فن (۱۰ % ئی سی)

Pyriproxyfen (10% EC)

حشره کشی تماسی، گوارشی و غیر سیستمیک Non-systemic Insecticide With Contact, Stomach Action نام تجاری:  آدمیرال Admiral دوره کارنس:  تا کنون دوره کارنس برای این سم ثبت نشده است .

معرفی: حشره کشی است هورمونی که بر روی رشد حشره تاثیر گذاشته و مانع تکامل آن می شود. پیری پروکسی فن فقط بر روی لارو ها و پوره ها اثر دارد و بر روی حشره بالغ تاثیری نمی گذارد. بنابراین زمان استفاده از آن به محض مشاهده مراحل رشدی ابتدایی آفت و قبل از ظهور افراد بالغ است. چنانچه این زمان از دست برود باید با یک سم بالغ کش دیگر مخلوط گردد.

XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS ARROWS PAGINATION

اگریکل آهن

Agrichel Fe

EDTA Fe
کود کلاته اگریکل آهن، افزایش دهنده فتوسنتز و نهایتاً عملکرد شرکت تولید کننده : Mash chemical بلژیک  نحوه مصرف : محلولپاشی بسته‌بندی : ۱ کیلوگرمی آهن اگرچه در ساختار کلروفیل وجود ندارد ولی در سنتز آن و بالطبع در فتوسنتز و تنفس گیاهان نقش مهمی بر عهده دارد. بنابراین تأمین این عنصر به دلیل نقش بسزایی که در بسیاری از فعالیت­های بیوشیمایی دارد، یکی از ضروریات اصلی در تمام گیاهان است. علائم کمبود آهن در اغلب گیاهان به دلیل غیر پویا بودن آن ابتدا در برگ‌های جوان و در قسمت‌های بالایی ساقه مشاهده می­گردد. این کمبود موجب زرد شدن برگ­ها شده ولی رگبرگ­ها تغییری نکرده و همچنان سبز باقی می‌مانند. در نهایت فقر شدید آهن به توقف رشد گیاه منجر می‌گردد. اشاره به این نکته الزامی است که افزایش pH و مصرف بالای کودهای فسفره مانع از جذب عنصر آهن می ­شوند.

دیازینون (۶۰ % ئی سی)

Diazinon (60% EC)

حشره کش غیر سیستمیک با اثر تماسی، گوارشی و تنفسی Non-systemic Insecticide With Contact, Stomach & Respiratory Action نام تجاری:  بازودین Bazodine دوره کارنس:  ۱۰ روز

معرفی: دیازینون از گروه حشره کشهای فسفره آلی و زیر گروه اسید فسفروتیوئیک بوده که تا حدی خاصیت سیستمیک و نفوذی دارد. این ترکیب باطیف وسیع علیه انواع آفات برگخوار، ساقه خوار و ریشه خوار، مکنده و خاکزی با فرمولاسیونهای امولسیون (EC60%)، پودر وتابل (WP40%) و گرانول (G5% و G10%) بکار می‌رود که فرم گرانول از ریشه جذب شده و وارد قسمتهای سبز گیاه می شود . باید توجه داشت که اگر از این سم برای ضد عفونی بذور و ریشه نهالها استفاده ‌شود، در رشد جوانه ها ایجاد اختلال خواهد نمود. دوام سم در خاک ۱۲ تا ۱۴ هفته است زیرا بشدت جذب کلوئیدهای خاک می‌شود، بطورکلی در مدت ۳-۲ هفته اول بیش از ۵۰ در صد آن تجریه می‌شود. سمیت آن از راه جذب پوستی بسیار زیاد است. جذب پوستی آن ایجاد مسمومیت حاد و مزمن می‌کند. برای ماهیها، زنبور عسل و سایر حشرات مفید خطرناک است.

ایپرودیون + کاربندازیم (۵۲/۵ % دبلیو پی)

Iprodione + Carbendazim (60% WP)

قارچ کش سیستمیک و تماسی Systemic & Contact Fungicide نام تجاری:   رورال ـ تی اس  Rovral-TS دوره کارنس:  برنج ، گندم و جو : ۳۰ روز    ذرت: ۲۱ روز

معرفی: این قارچ کش در بازار با نام تجاری رورال ـ تی اسRovral-TS (WP 52.5 %) موجود است. این ترکیب از دو جزء قارچ‌کش، یکی حفاظتی (ایپرودیون ۳۵%) و دیگری سیستمیک (کاربندازیم۱۷٫۵%) تشکیل شده است. ایپرودیون از خانواده دی کاربوکسیمیدهاست که به صورت تماسی از حفاظتی و معالجه‌ای دارد. ایپرودیون به علت متابولیسم سریع، به سرعت از بدن موش و نشخوار کنندگان حذف می‌شود، در خاک نیز با متابولیسم سریع و تشکیل گازکربنیک تجزیه می‌شود. نیمه عمر آن (DT 50) در خاک مزرعه ۱۶۰-۲۰ روز است و همچنین تجمع سم در خاک دیده نمی‌شود. ایپرودیون کاربندازیم برای زنبور عسل سمی است. ایپرودیون کاربندازیم نیز از خانواده بنزیمیدازول­هاست که به صورت سیستمیک، با اثر محافظتی و معالجه‌ای عمل می‌نماید. بقای این سم ۳۲-۸ روز است و در تماس با رطوبت هیدرولیز می‌شود. ایپرودیون کاربندازیم نیز برای زنبورعسل خطرناک می‌باشد.

 

متری بوزین (۷۰ % WP)

Metribuzin (70% WP)

علف کش سیستمیک و انتخابی Systemic & Selective Herbicide نام تجاری:  سنکور  Sencor  دوره کارنس:  ۱ تا ۲ ماه

معرفی: این علف کش در بازار با نام تجاری سنکور یافت می­شود. متری بوزین علف کشی از گروه تریازینون با خاصیت سیستمیک و انتخابی ، طیف وسیعی از علفهای هرز پهن برگ و باریک برگ را در بسیاری از محصولات زراعی کنترل می کند. جذب از طریق ریشه و در مواردی توسط برگ­ها می باشد و قابل انتقال در آوندهای چوبی را دارد. گونه­های زراعی خانواده­های شب بو، کدوئیان، کاهو، پیاز، چغندرقند، آفتابگردان، توت­فرنگی، سیب­ زمینی شیرین و توتون نسبت به این علف کش حساس می­باشند. در شرایط هوای خشک و در صورت بالا بودن ماده آلی خاک تاثیر این علفکش کاهش می یابد.

XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS WITH ICONS

دیازینون (۶۰ % ئی سی)

Diazinon (60% EC)

حشره کش غیر سیستمیک با اثر تماسی، گوارشی و تنفسی Non-systemic Insecticide With Contact, Stomach & Respiratory Action نام تجاری:  بازودین Bazodine دوره کارنس:  ۱۰ روز

معرفی: دیازینون از گروه حشره کشهای فسفره آلی و زیر گروه اسید فسفروتیوئیک بوده که تا حدی خاصیت سیستمیک و نفوذی دارد. این ترکیب باطیف وسیع علیه انواع آفات برگخوار، ساقه خوار و ریشه خوار، مکنده و خاکزی با فرمولاسیونهای امولسیون (EC60%)، پودر وتابل (WP40%) و گرانول (G5% و G10%) بکار می‌رود که فرم گرانول از ریشه جذب شده و وارد قسمتهای سبز گیاه می شود . باید توجه داشت که اگر از این سم برای ضد عفونی بذور و ریشه نهالها استفاده ‌شود، در رشد جوانه ها ایجاد اختلال خواهد نمود. دوام سم در خاک ۱۲ تا ۱۴ هفته است زیرا بشدت جذب کلوئیدهای خاک می‌شود، بطورکلی در مدت ۳-۲ هفته اول بیش از ۵۰ در صد آن تجریه می‌شود. سمیت آن از راه جذب پوستی بسیار زیاد است. جذب پوستی آن ایجاد مسمومیت حاد و مزمن می‌کند. برای ماهیها، زنبور عسل و سایر حشرات مفید خطرناک است.

دیمتوات (۴۰ % ئی سی)

Dimethoate (40% EC)

حشره کش سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی 

Systemic Insecticide With Contact & Stomach Action نام تجاری: رکسیون   Roxion دوره کارنس:  ۲۱روز

معرفی: دیمتوات حشره کشی است سیستمیک تماسی و گوارشی از گروه سموم ارگانو فسفره که بر علیه شته سبز معمولی وشته سمی غلات، آفات پنبه، چغندر قند، شپشکهای درختان میوه سردسیری، شته وتریپس، سویا، نماتد ساقه یونجه و سایر حشرات مکنده در باغات و مزارع بکار برده میشود. این ترکیب برای زنبور عسل خطرناک است.

پیری پیروکسی فن (۱۰ % ئی سی)

Pyriproxyfen (10% EC)

حشره کشی تماسی، گوارشی و غیر سیستمیک Non-systemic Insecticide With Contact, Stomach Action نام تجاری:  آدمیرال Admiral دوره کارنس:  تا کنون دوره کارنس برای این سم ثبت نشده است .

معرفی: حشره کشی است هورمونی که بر روی رشد حشره تاثیر گذاشته و مانع تکامل آن می شود. پیری پروکسی فن فقط بر روی لارو ها و پوره ها اثر دارد و بر روی حشره بالغ تاثیری نمی گذارد. بنابراین زمان استفاده از آن به محض مشاهده مراحل رشدی ابتدایی آفت و قبل از ظهور افراد بالغ است. چنانچه این زمان از دست برود باید با یک سم بالغ کش دیگر مخلوط گردد.

کرزوکسیم متیل (۵۰ % دبلیو جی)

Kresoxim Methyl (50% WG)

قارچ کش حفاظتی، معالج و ریشه کن کننده Fungicide With Protective, Curative & Eradicative Action نام تجاری:  استروبی  Stroby دوره کارنس:  ۱۰ روز

معرفی: کرزوکسیم متیل از گروه شیمیایی اکسی مینو استات، قارچ‌کشی با اثر حفاظتی، معالج و ریشه‌کن کننده با اثر ابقایی بلند مدت در کنترل بیماری‌های هدف که با ممانعت از جوانه‌زدن اسپور اثر خود را اعمال می‌نماید. این محصول برای مبارزه با بیماری‌های سفیدک سطحی سیب، لکه سیاه سیب و سفیدک کدوئیان توصیه می شود.

XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS LOAD MORE PAGINATION

XTEMOS ELEMENT

AJAX PRODUCTS TABS CAROUSEL